Tepelně upravené dřevo THERMOWOOD

Nabízíme Vám jedinečný produkt svého druhu, jehož vznik umožňuje revoluční technologie tepelné úpravy dřeva ThermoWood®. Produkty, zpracované touto technologií, umožňují úspěšné použití dřevěných materiálů slabší dimenze z tuzemských (Evropských) zdrojů s tím, že jejich užitné vlastnosti a prodloužená doba životnosti je staví na úroveň tropických dřevin bez nutnosti likvidace tropických pralesů a ohrožování ekologické rovnováhy a životního prostředí. Námi dodávané a naprosto ekologické produkty THERMOWOOD jsou vyráběny v závodě Oy Lunawood Ltd. ve městě Iisalmi (střední Finsko) a splňují přísné standardy kvality, které jsou kontrolovány finskou Asociací výrobců THERMOWOOD. Vstupní materiál pochází z trvale udržitelných obhospodařovaných finských lesů (certifikace PEFC).

Tepelná úprava pozitivně mění vlastnosti dřeva THERMOWOOD

Tepelně zpracované dřevo THERMOWOOD je nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva THERMOWOOD funguje pouze za pomocí tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. THERMOWOOD se vyrábí z finské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 – 212 °C.

Snížení absorpce vlhkosti a perfektní rozměrová stálost

Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva THERMOWOOD změněna tak, že tepelně upravené dřevo vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené totožné dřevo ve stejných klimatických podmínkách. Rozměrové změny tepelně zpracovaného dřeva THERMOWOOD jsou jen poloviční.

Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 4 – 6 % přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury.

Absence nežádoucích látek u tepelně ošetřeného dřeva THERMOWOOD a jeho biologická odolnost

Při tepelném procesu dochází k odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice a dalších biologických látek. To umožňuje jeho bezproblémové použití jak v exteriéru, tak v interiéru a v provozech s vysokou teplotou a extrémní vlhkostí. Tepelně upravené dřevo THERMOWOOD patří do 2. třídy biologické odolnosti, což představuje velice vysokou odolnost vůči hnilobě, a díky naprosté absenci biologických látek je schopné odolávat veškerým dřevokazným škůdcům a houbám.

Atraktivní vzhled tepelně upraveného dřeva THERMOWOOD

Podle délky a intenzity tepelného ošetření dochází u dřeva THERMOWOOD ke změnám jeho barvy. THERMOWOOD získává až tmavě hnědý karamelový odstín, a to v celém svém průřezu. S odstupem životnosti povrch materiálu THERMOWOOD zešedne (získá patinu) a začne drobně praskat. Tomuto přirozenému procesu stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů. Pokud chcete udržet jeho líbivý karamelový vzhled, opatřete výrobky z materiálu THERMOWOOD námi doporučenou povrchovou úpravou. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Aplikace materiálu THERMOWOOD bez povrchové úpravy

Pokud se materiál THERMOWOOD neošetřuje, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny. V případě, že přijmete tyto přirozené vlastnosti materiálu THERMOWOOD, nemusíte jej ošetřovat žádnými ochrannými prostředky. Jeho minimální 30-tiletá životnost v exteriéru se tak nijak zásadně nesníží a jedná se pouze o povrchovou změnu. Díky tepelné úpravě v celém průřezu navíc můžete atraktivní vzhled obnovit za pomoci námi dodávaných a vyzkoušených odšeďovacích prostředků.

Vysoká životnost tepelně upraveného dřeva THERMOWOOD

Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál THERMOWOOD schopen minimálně 30-tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.

Univerzální použití materiálu THERMOWOOD

Materiál THERMOWOOD je určen k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily THERMOWOOD se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily THERMOWOOD využívají jako obklady vnitřních stěn saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů.

THERMOWOOD "finská borovice"

Obkladový profil - palubka UTS 19x117

Akční nabídka
Palubka UTS 19x117 tatran je běžnou palubkou s perem a drážkou, určená je pro venkovní...

Vaše cena: 116,00 Kč 110,00 Kč

Obkladový profil - palubka UYK 19x140

Akční nabídka
Palubka UYK 19x140 je palubkou s polodrážkou, určená je pro venkovní použití na obklady...

Vaše cena: 145,00 Kč 135,00 Kč

Terasové prkno LunaDeck 26x92, boční úchyty

Akční nabídka
Profil LunaDeck 2 26x92 s bočními úchyty je určen pro venkovní použití na podlahy teras,...

Vaše cena: 105,00 Kč 99,00 Kč

Terasové prkno LunaDeck 26x117, boční úchyty

Akční nabídka
Profil LunaDeck 2 26x117 s bočními úchyty je určen pro venkovní použití na podlahy teras,...

Vaše cena: 143,00 Kč 130,00 Kč

Terasové prkno AntiSlip 26x117, boční úchyty

Akční nabídka
Profil AntiSlip 26x117 s bočními úchyty je určen pro venkovní použití na podlahy teras, je...

Vaše cena: 144,00 Kč 130,00 Kč

Terasové prkno AntiSlip 26x140, rýhované z obou stran

Akční nabídka
Profil AntiSlip 26x140 - zadní strana má rýhy - je určen pro venkovní použití na podlahy...

Vaše cena: 188,00 Kč 175,00 Kč

Obkladový profil - palubka UTV 19x140

Akční nabídka
Palubka UTV 19x140 tatran je běžnou palubkou s perem a drážkou, určená je pro venkovní...

Vaše cena: 143,00 Kč 133,00 Kč

Profil pro venkovní obklad domu - SSS 26x68

Akční nabídka
Profil SSS 26x68 je speciální profil, určený pro venkovní použití na sluneční clony a...

Vaše cena: 91,00 Kč 83,00 Kč